O nás

Škola v přírodě Prostřední Bečva - bývalé zařízení Krajského úřadu Moravskoslezského kraje - o kapacitě 84 míst je umístěna v malebném zákoutí Valašska – Vsetínských vrších – v podhůří Soláně, v těsné blízkosti malé obce Prostřední Bečva, 1 km od Hutiska - Solanec a 8 km od Rožnova pod Radhoštěm.

Standardně vybavené 5 - 6 lůžkové pokoje, společná sociální zařízení, koupelny se sprchami s teplou vodou, sušárna, jídelna s televizí, audiovizuálním systémem, DVD a klavírem, dětský bar, ošetřovna a izolace tvoří interiér dvouposchoďové hlavní budovy, ve které je zajištěno ubytování. V celém objektu je WIFI zdarma. Pedagogický doprovod má v odděleném vedlejším křídle k dispozici pokoje s vlastním sociálním zařízením, společnou kuchyňkou a společenskou místností.

Pro výuku a odpolední činnost slouží samostatná dřevěná budova školy vzdálená 50 m od hlavní budovy, jejíž interiér tvoří 4 třídy vybavené tabulí, lavicemi a židlemi, šatnou a sociálním zařízením. Ve škole lze využít i 2 malé učebny ke sportovním účelům.

Další součástí Školy v přírodě jsou 2 chatky, které jsou vhodné k rodinné rekreaci. Jednopatrové chatky jsou turisticky vybaveny 8 lůžky ve 3 pokojích, společenskou místností, kuchyňským koutem, ledničkou, WC a sprchovým koutem. Teplá voda je k dispozici celodenně, vytápění chat je zajištěno plynovými kotli. Stravování je možné zajistit v ŠvP nebo je možné vařit individuálně.

Exteriér školy v přírodě tvoří rozsáhlý oplocený pozemek o rozloze 3 ha, na kterém je možno využít travnaté fotbalové hřiště, antukový a asfaltový kurt, 2 koše na košíkovou,venkovní stolní tenis, průlezky, houpačky, ohniště, posezení a množství přírodních zákoutí.

Stravování je zajištěno v souladu s hygienickými předpisy formou plné penze (5x denně) nebo polopenze, nebo stravou vlastní. Dodržen je pitný režim.

V letním období je k dispozici nedaleké koupaliště v obci Hutisko - Solanec nebo krytý bazén v Rožnově p/Radhoštěm.

V zimním období je možné využít lokality s lyžařskými vleky, a to lyžařský areál Soláň – sedlo, lokalita Pod Soláněm, do kterých je možno dopravit se Ski busem a Skiareál Pustevny. V nedaleké obci Horní Bečva je umístěno 11 vleků, převážně střední a lehčí obtížnosti, velmi vhodné jsou zde svahy pro rodiny s dětmi. Lyžovat je možné také v nedalekých obcích Velké Karlovice a Karolinka. V případě sněhové absence jsou sjezdovky uměle zasněžovány. Sjezdovky jsou pravidelně upravovány a nabízí možnost večerního lyžování. Okolí poskytuje nejen sjezdařské možnosti, ale i množství běžeckých tratí.

Oblast nabízí řadu vděčných turistických cílů např. v nejbližším okolí obec Prostřední Bečva, obec Hutisko – Solanec (jediný pomník v ČR manželky 1. prezidenta Charlotty Garrigueové – Masarykové), Rožnov pod Radhoštěm (Valašské muzeum v přírodě, brusírna kamenů, svíčkárna), Pustevny (lanovka, lidová architektura), Radhošť (kaple Cyrila a Metoděje). Ve vzdálenosti 20 km se nachází obec Velké Karlovice (Karlovské muzeum, kostel sv. pany Marie Sněžné), město Karolinka s dlouholetou sklářskou tradicí a možností exkurze v místních sklárnách a galerií akademického malíře Ilji Hartingera a jeho bratra fotografa Zdeňka Hartingera. Dalšími zajímavými místy jsou město Valašské Meziříčí (zámek Žerotínů, zámek Kinských, Moravská gobelínová manufaktura, hvězdárna), Valašská Bystřice (lidová architektura), Frenštát pod Radhoštěm (skokanské můstky, aqua park, lanovka), Štramberk (trúba, rozhledna Bílá věž), Hukvaldy (zřícenina hradu), Kopřivnice (Technické muzeum automobilů), Vsetín (zámek, hvězdárna), Vizovice (zámek a město Zlín (obuvnické muzeum, zlínské muzeum, nedaleká ZOO Lešná).

Turisté ocení velký výběr turistických značených tras s krásnými výhledy na Beskydy a Javorníky přes Soláň (známý pobytem malířů Kobzáně, Schneiderky, Podešvy, Hoffmana i dalších umělců), Kotlovou, Benešky, Třeštík atd., které uspokojí každého i toho nejnáročnějšího turistu. Okolí obce dále nabízí neomezené možnosti pro vyznavače cykloturistiky. Máte možnost se projíždět CHKO Beskydy a po trase navštívit zajímavá místa. V okolí je vyznačeno 300 km cykloturistických tras, které jsou převážně vedeny po polních a lesních komunikacích.

Vlídná, svěží, typicky valašská krajina s bohatstvím luk, polí a zalesněných svahů nabízí množství vycházek po okolí, spojených se sběrem lesních plodů. V těsné blízkosti areálu ŠvP protéká Rožnovská Bečva, kterou lze využít jednak k letnímu osvěžení, ale také k rybolovu. K rybolovu je možné také využít nedaleké přehrady v Horní Bečvě či v Bystřičce.